Jaký účel mají pracovní plošiny?

Napsal Silvestr Stálý. Posted in Top odkazy

V dnešní době se setkáváme s pracovními plošinami nejen ve stavebnictví, ale i v dalších oborech. V praxi je jejich využití zapotřebí při výškových pracích na dopravu osob nebo pracovního materiálu, jsou nutné v nedostupných místech, jako jsou například okraje střech, koruny stromů, osvětlovací stožáry.

Zkrat, nebezpečí požáru

Napsal Silvestr Stálý. Posted in Top odkazy

Se zavedením elektrického proudu došlo ke zjednodušení mnohých prací. Zejména to umožnilo rozvoj elektrických spotřebičů, které nám ulehčují život. Zcela normální součástí domácností jsou televize, kulmy, sušičky, vysavače a jiná zařízení. S elektřinou se však objevilo  nebezpečí zkratu. Ten je mnohdy viníkem vzniku požárů. Proto je nezbytné své domácnosti nebo kanceláře opatřovat požárními dveřmi.

Stanice můstek B nebo radši ten vyrovnávací

Napsal Silvestr Stálý. Posted in Top odkazy

Obrátkovost skladu neboli doba obratu zboží je důležitým parametrem každé výroby či skladování. žádný podnikatel nechce, aby vyrobené nebo distribuované zboží leželo dlouho na skladě. Pokud leží, je něco špatně, pokud ne, je vše v naprostém pořádku. Mnohdy ale stačí jen nastavit větší tempo skladníků nebo nainstalovat vyrovnávací můstek.

Hlídejte ovzduší na pracovišti

Napsal Silvestr Stálý. Posted in Top odkazy

Je tomu ještě pár let zpět, kdy se skoro vůbec nelpělo na čistém vzduchu v průmyslu. Díky tomu mnoho zaměstnanců trpělo na astma a jiná plicní onemocnění. Postupem času se situace zcela změnila a moderní technologie a filtrační systémy umožnili boom průmyslových odsávání. Moderní vzduchotechniky jsou schopny vyčistit z nasávaného vzduchu všechen prach, a dokonce i zárodky plísní a hub.

Jak se starat o trávník s precizností?

Napsal Silvestr Stálý. Posted in Top odkazy

Umělý trávník je věc hezká, pro hru příjemná, mnohdy může být nebezpečný. Vlivem jeho užívání a působení přírodních vlivů dochází k degeneraci samotného povrchu, který ta přichází o své vynikájící vlastnosti a stává se pro hráče kluzkým. Aby se tak nestalo, je nutné se o umělý trávník v pravidelných intervalech starat, pokud tk neučiníte, může se někdo zranit a to přeci nikdo nechce. V tomto článku se budeme zabývat údrřbou umělky.

Proč mít doma sadu jednoručních činek?

Napsal Silvestr Stálý. Posted in Top odkazy

Celý svět je posledních pár let doslova posedlý cvičením a zdravým životním stylem. To je rozhodně dobře. Lidé už si nehledají výmluvy, proč necvičit. Řeči typu "ale já nemám čas/ peníze na to, chodit do posilovny" už jsme docela dlouho neslyšeli. Proč? Spousta zájemců o cvičení si totiž základní vybavení pořizuje přímo domů. Proč to dělají a proč byste to měli zvážit i vy?