Máte už ve vaší firmě ty správné požární dveře?

Napsal Silvestr Stálý. Posted in Top odkazy

Pokud chcete mít ve vaší firmě nejen hezky vypadající, ale také kvalitní a žáru odolné dveře a zajistit tak firmě maximální bezpečí, tak je ten správný čas na to, pořídit si požární dveře. Takovéto dveře jsou velmi odolné, jelikož jsou vyráběny z prvotřídních materiálů a jejich kvalita je ověřována několika certifikacemi. Jak si ale vybrat ty vhodné pro vaši firmu? A jaké výhody přináší různé typy požárních dveří?

Automatické požární dveře

Jedním z důležitých faktorů při výběru dveří je jejich funkčnost a způsob otevírání. V případě, že máte zájem do budovy vaší firmy pořídit dveře s posuvným či otočným otevíráním, je pro vás vhodný požární uzávěr na automatické otevírání. Ty zajistí rychlý, pohodlný ale také bezbariérový průchod návštěvníkům.

Automatické požární dveře SPEDOS díky své robustnější konstrukci v souladu s požárními předpisy bezpečně oddělí jednotlivé části budovy a v případě potřeby tak zamezí šíření požárů. Požární odolnost těchto dveří bývá EW nebo EI od 15 do 30. Dveře jsou vyráběny v mnoha podobách, rozměrech a v různé barevnosti a tak dokonale zapadnou do vizuálního celku vaší budovy.

Posuvné dveře je možné vybavit elektronickými pohony, bezpečnostními doplňky a ovladači pro jednoduchou obsluhu a hospodárnost provozu dveří. Dlouhodobou životnost dveří zajišťuje společnost SPEDOS díky důkladnému a pravidelnému servisu. Společnost v průběhu roku provádí dle předpisů 1-4 kontroly provozuschopnosti protipožárních dveří, která snižuje možné následky havárií.

Požární dveře ocelové

Otevíravé dveře jsou základním typem bezpečnostních vstupů, které díky své odolnosti a materiálům, ze kterých jsou vyráběny, mohou také velice účinně zabránit šíření požáru. Také tyto dveře jsou dodávány s vysokou protipožární odolností EW a EI a podle ČSN 73 0851 jsou klasifikována jako protipožární uzávěry DP1.

Tento typ dveří je možné vyrobit i v atypických rozměrech a tak je vhodný také pro menší budovy. Díky svému atraktivnímu designu se navíc hodí jak do interiérů, tak i exteriéru budov a podle způsobu využití je možné si vybrat buď z jednokřídlé či dvoukřídlé varianty.

I k tomuto typu dveří zajišťuje společnost SPEDOS pravidelné kontroly provozuschopnosti protipožárních dveří, během kterých může zjistit případné závady a okamžitě zajistit jejich odstranění, čímž může předejít možnému zapříčinění nechtěných poruch.

Jaké jsou ty pravé požární dveře pro vás?

Při výběru těch pravých protipožárových dveří je především důležitá jejich odolnost a bezpečnost. Hned vedle toho je ale dobré, podívat se na to, pro jaký účel je budete chtít využívat. Pokud preferujete jednoduché dveře na běžné používání, určitě jsou vhodnější ocelový požární uzávěr. Jestliže potřebujete do vaší budovy zajistit spíše bezbariérový přístup, určitě jsou vhodnější automatické požární dveře, které díky elektronickému pohonu a ovládání velmi usnadní jejich manipulaci.

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit