Zkrat, nebezpečí požáru

Napsal Silvestr Stálý. Posted in Top odkazy

Se zavedením elektrického proudu došlo ke zjednodušení mnohých prací. Zejména to umožnilo rozvoj elektrických spotřebičů, které nám ulehčují život. Zcela normální součástí domácností jsou televize, kulmy, sušičky, vysavače a jiná zařízení. S elektřinou se však objevilo  nebezpečí zkratu. Ten je mnohdy viníkem vzniku požárů. Proto je nezbytné své domácnosti nebo kanceláře opatřovat požárními dveřmi.

požární dveře

Užitečnost požárních dveří

Dveře, které se pyšní označením požární či protipožární nebo s požární odolností jsou uzpůsobeny k tomu, aby pomáhali v případě požáru. Jak? Zejména tím, že zamezují volnému šíření požáru ojektem. Velmi často tvoří zábranu mezi infernem a prostorem pro únik a záchranu života. Protipožární dveře tak chrání například únikové východy.

Tyto typy bezpečnostních uzávěru se používají v bytových domech na chodbách, kancelářích nebo nemocnicích či průmyslových objektech. Proč? Jednoduše proto, že tento druh dveří je zakotven v legislativě a stal se podmínkou při kolaudaci. Budeme-li citovat normu, tak každé vstupní dveře do bytů musí být protipožárního typu.

Rady při výběru požárních dveří

Pokud potřebujete poradit při výběru dveří, jste na správné adrese! Požární dveře se skládají z konstrukce a povrchové úpravy. Nejčastěji je konstrukce vyroben z oceli tak, aby dokázala vzdorovat požáru. Použité povrchové materiály se rozdělují na dva typy:

  • D1,
  • D3.

Typ D1 povrch, který nepodporuje hoření, a naopak povrch s označením D3 je hořlavý. Dalším důležitým parametrem je protipožární odolnost, nejčastěji označená jako E. Jednotkou jsou minuty a číslo počet minut, po které dveře chrání před požárem. Po vypršení této doby dojde k pomalé destrukci konstrukce. Nejčastěji se hodnoty požární odolnosti pohybují od 40 do 60 minut.

požární dveře

Certifikace

Chcete-li mít jistotu, že kupujete skutečně požární dveře, podívejte se na certifikát a jejich kategorizaci jako "Požární uzávěr". Certifikát musí být platný! Splňují dveře tyto požadavky, kupte je. Máte totiž jistotu, že byly testovány a ochrání váš život i majetek a lze je použít jako prvek požární bezpečnosti staveb.

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit