Lupénka a játra. Co mají společného?

Napsal Silvestr Stálý. Posted in Zdraví

Lupénka není nic příjemného. Kromě myšlenek na to, jestli by už konečně nemohla zmizet, se vám jistě honí hlavou také to, proč se vlastně objevila. A proč zrovna vám? Je to nespravedlivé, že?

Přečtěte si, jak na lupénku nahlíží východní medicína...

Neplodnost a její léčba

Napsal Silvestr Stálý. Posted in Zdraví

V poslední době se můžeme setkat s rostoucí tendencí párů, které se snaží o miminko, ale z nějakého důvodu se jim v početí nedaří. Pravděpodobnost neúspěchu se zvyšuje kolem 28. roku života.

Včasná léčba křečových žil je důležitá

Napsal Silvestr Stálý. Posted in Zdraví

Jednou z mnoha civilizačních chorob je jsou také křečové žíly. Nemoc, která není neobvyklá a právě proto může být lehce podceněna. Kdy přechází "běžné" problémy s žílami do fáze, kdy je potřeba léčba křečových žil? Odpověď je jednoduchá - co nejdříve.

Léčba křečových žil není náročná, pokud ji podstoupíte ve ještě stádiu, kdy křečové žíly nezpůsobují bolesti. V těchto případech se jako léčba křečových žil volí i jednoduché a nebolestivé postupy jako nošení kompresních punčoch či doporučení zvýšit pohyb a naopak omezit sezení a stání.

Vyzkoušejte zdravou zeleninovou přílohu

Napsal Silvestr Stálý. Posted in Zdraví

Jako příloha k masu se dají použít i zeleninové kaše - pyré a není potřeba se omezovat jen na brambory. Základem zeleninové přílohy k masu je uvařená, či udušená zelenina, rozmixovaná s máslem a smetanou a případně našlehaná. Určitě jde experimentovat téměř s jakýmkoliv druhem zeleniny - některé už patří mezi klasiku světové kuchyně.

Akupunktura může vyřešit vaše problémy

Napsal Silvestr Stálý. Posted in Zdraví

Čínskou medicínu zná po celém světě miliony lidí. A většině se vybaví konkrétní metoda léčby – akupunktura a jí blízká akupresura. Jedná se o metodu stimulace určitých bodů na akupunkturních dráhách, kterým se také říká meridiány. Po těchto dráhách proudí energie a také propojuje všechny orgány.

akupunktura