Stanice můstek B nebo radši ten vyrovnávací

Napsal Silvestr Stálý. Posted in Top odkazy

Obrátkovost skladu neboli doba obratu zboží je důležitým parametrem každé výroby či skladování. žádný podnikatel nechce, aby vyrobené nebo distribuované zboží leželo dlouho na skladě. Pokud leží, je něco špatně, pokud ne, je vše v naprostém pořádku. Mnohdy ale stačí jen nastavit větší tempo skladníků nebo nainstalovat vyrovnávací můstek.

vyrovnávací můstky

Průběžné sklady a Just in time (JIT)

Průběžné a rychloobrátkové sklady jsou postavené na téměř expresním "odbavení" zboží, takže jakékoliv zpoždění nebo prostoj je téměř nepřípustný. V praxi to vypadá tak, že každý kamion nebo dodávka má určené přesné časové okno a k němu přidělené skladníky, kteří manipulují se zbožím. Pokud však řidič "okno" z nějakého důvodu nestihne, má problém a zároveň narůstá ztráta! Moderním způsobem skladování je tzv. just in time, teda minimalizace skladovacích ploch.

Problémy při nakládce/vykládce zboží

V tuto chvíli se nešikovnými nebo lenivými skladníky nebudeme zabývat. Namísto toho je velkým problémem výška ložné plochy kamionu. Ta bývá vysoko a mnohdy u starších skladů nekoresponduje s výškou hrany podlahy. Vznikne-li zub, jedná se o problém, který se musí vyřešit. Řešení je jednoduché, stačí naistalovat vyrovnávací můstek.

Vyrovnávací můstky

Ve většině skladů jsou nainstalovány integrované nakládací a vyrovnávací můstky do podlahy. Tyto plošiny mají pohyblivý koncový dílec, který se kryje s hranou nakládací rampy. Hrany jsou výhodné a zvyšují variabilitu můstku. Rampa je rozdělena na tři části, které se dle potřeby sklápějí.

Předsazené komory

Rozšířenou variantou můstku je předsazená komora, která je jakýmsi komplexním řešením. Snoubí v sobě jak vyrovnávání hrany, tak i izolaci skladu. Komora je připevněna k stavebnímu otvoru a závěsnými oky je protažena ocelová tyčovina. Jako izolace slouží gumové límce, které brání úniku tepla nebo prášení do skladovacího prostoru. Musíme však počítat s tím, že se jedná o finančně nákladné řešení a značnou investici.

Rozhodli jste se pro instalaci vyrovnávacího můstku nebo předsazené komory? Kontaktujte specialisty ze společnosti SPEDOS, kteří vám vytvoří projekt na míru a provedou samotnou instalaci. V případech poruchy zajistí i servis a náhradní díly.

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit