Snídaně je základ dne. A co snídat?

Napsal Silvestr Stálý. Posted in Potravinové doplňky

Chocapic

Spousta lidí si myslí, že při hubnutí by se nemělo snídat, ale opak je pravdou. Možná ráno nemáte hlad, protože po noci, kdy nic nekonzumujete, je hladina cukru v krvi vyrovnaná. Ale nejíst pravidelně a nesnídat je pro hubnutí nevýhodné. A jakou snídani jíst? Dát si Chocapic či jiné cereální pochoutky?

Pokud vynecháte snídani, budete mít mezi jídly dlouhé pauzy. Při hubnutí ale nesmíte mít hlad, na což byste měli pamatovat. Ráno je tělo připraveno přijmout energii, kterou potom využije pro aktivity během celého dne. Spousta obézních lidí si myslí, že když nebude snídat, tak zhubne. Ale pamatujte, že vynecháním snídaně nešetříte energii.

Co jíst ke snídani?

Základní složkou snídaně by měla být kvalitní bílkovina. Tu obsahují mléčné výrobky jako jogurty a pomazánky. Pokud máte rádi pomazánky, pak zvolte méně tučnou variantu. Udělejte si pomazánku z nízkotučného tvarohu. Pokud máte ve svém jídelníčku uzeniny, pak byste je měli vyřadit. Zvolte spíše místo vepřové šunky drůbeží šunku a podobně. Vhodnou snídaní jsou také celozrnné cereálie s bílkovinou.