Fair trade oblečení: podporujte fér výrobce

Napsal Silvestr Stálý. Posted in Eshopy

Hledáte oblečení, které bude slušivé, dostatečně kvalitní, abyste ho mohli nosit déle než pár měsíců a zároveň nebude stát majlant? V tom případě nenakupujte ve značkových obchodech, ale vydejte se alternativní cestou neznačkového oblečení.

171 48 000 M 2019 01


To, že na tričku chybí háček nebo ho nezdobí dostatečné množství pruhů ještě neznamená, že by se jednalo o podřadné zboží. Naopak, když najdete ten pravý obchod, dostanete za nízkou cenu slušné oblečení, které se vám bude nejen líbit, ale které zároveň budete moci využívat dlouhodobě, tedy alespoň pokud se k němu budete chovat standardním způsobem.
Fair trade oblečení není oblečení, které si koupíte někde u stánku a které je často opravdu pouze na jedno či dva použití.

Značka nemusí nic znamenat

Většina Čechů si v obchodech vybírá primárně podle ceny, až na dalším místě je značka daného výrobku. To neplatí pouze o oblečení, ale obecně. Není tedy důvod, abyste platili zbytečně mnoho peněz za věci, které můžete mít v obdobné kvalitě za daleko menší ceny.
Příčinou velkých cen u takzvaných značkových výrobků jsou nenasytné korporace, které produkují oblečení za super nízké náklady, jelikož ho vyrábějí ve velkém v Číně nebo v některých zemích třetího světa a pak to vše prodávají za mnohonásobně vyšší částky.
Pokud není cena vaším hlavní kritériem při výběru oblečení, možná by to mohla být etika. U neznačkového bez brandového oblečení budete mít jistotu, že se na jeho výrobě nepodílela čínská ani jiná mládež.

Co vše se dá takto koupit

V případě, že se rozhodnete chodit jen a pouze v bez značkovém oblečení, můžete být v klidu. Toto předsevzetí můžete bez nejmenších potíží realizovat a obléknout se klidně od hlavy a až k patě. A to jak v letních měsících, tak i během zimy.
Nabídka šatstva je v tomto případě prakticky totožná s nabídkou klasického značkového prodejce. Jen zaplatíte mnohem méně, a ještě budete mít dobrý pocit z toho, že jste nepodpořili v rozvoji velkou korporaci.

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit