Nevíte jak začít? Vyzkoušejte jednoruční neoprenové činky!

Napsal Silvestr Stálý. Posted in Cvičení

Na cvičení je nejtěžší vůbec začít. Hlavně, pokud chcete přeskočit cvičení s vlastní váhou a rovnou se pustit do činek. S tím jsou ale různé problémy. Nejčastější je ten, že činky jsou jenom v posilovně a na to není ani čas, ani peníze. Činky si ale můžete pořídit i domů. Pořád máte v hlavě ten problém s penězmi? Tak pozor, super začátečnické činky totiž můžete pořídit docela levně. Zkuste neopren!

 Pokud jste cvičili naposledy v tělocviku na střední, nebo se bojíte, že obyčejné činky pro vás budou až moc, jsou neoprenové činky ty pravé pro vás. Jednoruční neoprenky pořídíte už od hmotnosti půl kila a držte se - třeba i za 200 korun. Jestli teď budete mít ještě nějaké výmluvy, tak se fakt divíme. Neopren je ideální volba pro každého začátečníka, který si není úplně jistý, co je schopen utáhnout, nebo jestli u pravidelného cvičení vydrží. A těch pár korun za lehkou činku by vás ani nezamrzelo. Kdyžtak ji můžete využít jako těžítko.

neoprenové činky

Na neoprenových činkách vás určitě potěší jejich příjemný povrch, který se skvěle drží, takže vám nehrozí, že vám z ruky vyklouznou a spadnou na nohu. V tom případě by i půl kila zabolelo. Cvičit pak můžete kdykoliv budete mít čas. Pokud nebydlíte ve městě, kde jsou 24/7 posilovny, je pro vás tato mžonost ideální. Kvůli práci se totiž kolikrát do posilovny dostanete až hodně pozdě a ne každá je tak dlouho otevřená. Doma můžete cvičit kdykoliv (ale pozor na sousedy). Časem můžete klidně přidávat hmotnost závaží.

S neoprenem se sice na stokilové závaží nedostanete, ale pokud hledáte pouze něco, co vám pomůže trošku zpevnit a vyrýsovat svaly, dejte neoprenu šanci. Jsou malé a můžete je využít pro různé části těla a velké množství druhů cviků.