Břišáky snadno a rychle

Napsal Silvestr Stálý. Posted in Cvičení

Chcete dosáhnout vytouženého těla, takového jaké měly antické ideály, ale za boha nemůžete tohoto cíle dosáhnout? V tomto článku si popíšeme ty nejzákladnější věci, které musíte splňovat, abyste dosáhli těla, které chcete.

 

 

Ne každý má genetické předpoklady k tomu, aby vypadal jako Brad Pitt v Klubu rváčů, ale každý s velkou dávkou snahy dokáže své tělo dovést k přeměně, u které si každý při pohledu řekne jednoduše wow. 

Dieta

Obecně platí, že aby bylo vidět břišní svalstvo, je důležité, aby úroveň podkožního tuku byla alepsoň pod 12 %. Takže dělání nekončných setů sklapovaček asi není správná cesta. Ve fitness světě pro hubnutí zpravidla platí jednoduchá rovnice počet přijatých kalorií - počet odevzdaných kalorií. Takže pokud již několik měsíců denně beháte, ale pořád nemůžete vidět žádné výsledky, pak byste si možná ten pytlík brambůrku kupovat neměli.

A když jsme u toho běhání...

Běhání

Běhání patří k nejoblíbenějším a nejrozšířenějším způsobům hubnutí a nemohu popřít, že by bylo účinné. Nicméně běh je obrovská zátěž pro kolení klouby a za pár let by Vás ty samé nohy, které jste používali k běhání mohli nakopat do... No a při běhu si tělo nebere energii jen z tuků, jak se někteří mylně domnívají, ale také se svalů, takže je při tomto kardio tréninku třeba myslet i na silový trénink, který Vaše svaly udrží na správné úrovni. Čím tedy kompenzovat běhání?

Plavání

Pavání je nejlepším způsobem, jak spálit přebytečné kalorie a zároveň zapojit veškeré svalstvo v těle, takže není potřeba doprovázet Vaše hubnutí pravidelným silovým tréninkem a posilováním. Když se podíváme na těla plavců a těla maratóních běžců, tak byste si jistě zvolili toho plavce, že? A většina z nich trénuje na zařízení, kterému se říká swim spa. Jedná se o takovou vířivku, která vysílá proud proti Vašemu těla a tím pádem plavete na místě. Six pack zaručen :)

Swim spa plavání