Proč mít doma sadu jednoručních činek?

Napsal Silvestr Stálý. Posted in Top odkazy

Celý svět je posledních pár let doslova posedlý cvičením a zdravým životním stylem. To je rozhodně dobře. Lidé už si nehledají výmluvy, proč necvičit. Řeči typu "ale já nemám čas/ peníze na to, chodit do posilovny" už jsme docela dlouho neslyšeli. Proč? Spousta zájemců o cvičení si totiž základní vybavení pořizuje přímo domů. Proč to dělají a proč byste to měli zvážit i vy?

 Tím nejdůležitějším důvodem je určitě svoboda jejich využití. Ne každý má totiž ve městě posilovinu, která je otevřená 24 hodin denně 7 dní v týdnu. Některá města ani posilovnu nemají. Z praktických důvodů je proto lepší mít takovou malou osobní posilovnu doma. Zmizí vám tím také povinnost dojít po práci domů, zahodit pracovní věci, vzít cvičební a vydat se do posilovny. A po cvičení zase obráceně. Doma toto vůbec řešit nemusíte. Sice nejspíš nebudete mít tolik vybavení jako ve veřejných posilovnách, ale i tak si můžete dát sami pořádně zabrat. Pokud jste ale úplní začátečníci, pár hodin v posilovně bychom vám rozhodně doporučili. Můžete si najít trenéra, který vám poradí, jak a co cvičit tak, abyste dosáhli požadovaných výsledků. Zhodnotí také vaše prostředky pro domácí cvičení a připraví vám plán, který už můžete doma sami následovat.

sady jednoručních činek

A jaké vybavení si můžete domů pořídit? Záleží na tom, na jakou část těla se chcete soustředit. Pokud chcete zpevnit břicho, stačí vám obyčejná podložka, abyste při svičení nemuseli ležet na tvrdé zemi. I ruce můžete dost dobře procvičit jen s podložkou. Pokud ale chcete efektivnější cvičení a rychleji viditelné výsledky, měli byste si domů pořídit alespoň jednoruční činky. Sady jednoručních činek jsou výborné v tom, že máte vždy na výběr z různých hmotností. Podle toho jak moc chcete danou část procvičit je můžete různě střídat a zvýšit si tak obtížnost. A ráno se probudíte příjemně bolaví. Nákup činek se sice může pořádně prodražit a někdy jsou docela těžké, ale nebojte. Do začátku vám postačí i plastové lahve napuštěné vodou. Můžete si být jistí, že i takové závaží vám dá pořádně zabrat.

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit