Vybavení na kolo - co vám nesmí chybět?

Napsal Silvestr Stálý. Posted in Sportovní oblečení

Kolařská sezóna pomalu končí, ale proč se už teď nezačít připravovat na jaro? Zas tak daleko to zase není a po Vánocích určitě budeme rádi za každý pohyb. Nějaké to vybavení si taky můžete dát jako dárek pod stromeček. A nějaké třeba i dostanete. Co by vám rozhodně ve vaší výzbroji chybět nemělo:

 Kolo

Na kolařský výlet bez kola asi nevyjede. Proto potřebujete pořídit pořádný stroj. Vybírejte podle toho, jak budete kolo primárně využívat. Budete na něm jezdit přes město do práce a jediná nerovnost, na kterou narazíte, bude nějaký miniaturní výmol uprostřed silnice? Pořiďte si obyčejné jízdní kolo. Pokud ale plánujete jízdu přes obří kořeny a kameny, připlaťte si a kupte si horské kolo vyrobené tak, aby všechny nerovnosti ustálo.

Helma

Bez helmy na kolo vlézt porstě nemůžete. Nezáleží na tom, kam se chystáte, ani na tom, jak pomalá a hladká vaše jízda bude. Frajeřit bez helmy je zbytečný risk, který by se vám mohl ošklivě vymstít. A to vám za to rozhodně nestojí. Výrobci počítají s tím, že chcete na kole občas machrovat a svě helmy designují tak, aby vám nedělaly ostudu.

Chrániče

Chrániče sice nejsou povinné, ale rozhodně doporučené. Stejně jako u helem nikdy nevíte, co se stane a s chrániči byste se mohli vyhnout ošklivým odřeninám, které sice nezanechají takové následky jako úraz hlavy, ale ušetří vám otravnou bolest z odřenin. Chrániče se perfektně hodí i na jiné způsoby přepravy. Například do tramvají nebo na jízdu na elektrické koloběžce.

Cyklodresy

V teplácích a mikině se na kolo nechodí. Volné oblečení by se mohlo zamotat do řetězů a do šlapátek a navíc takové oblečení nebývá vyrobeno tak, aby regulovalo teplotu. Zatímco v teplákovce byste umírali vedrem při každém větším kopečku, dresy teplo hezky odvedou. Vy tak dojedete na požadované místo mnohem čerstvější. Za dres si sice trošku připlatíte, ale pokud mátej ízdu na kolem opravdu rádi a plánujete jezdit často, investice se rozhodně vyplatí. Jedna z hodně doporučovaných značek je cyklo oblečení maloja.

cyklo oblečení maloja

Lahev na vodu

A na kolo nemůžete vyjet bez zásoby vody. Dodržovat pitný režim je důležité, hlavně pokud je teplo. Proto si s sebou berte aspoň litrovku a postupně ji doplňujte.

Výlety na kolo jsou úžasná věc. Zpříjemněte si je tím správným vybavením!