Je rozdíl mezi gainerem a proteinem?

Napsal Silvestr Stálý. Posted in Cvičení

Ti z vás, kteří cvičí a pojídají fitness výživu řadu let, prosím opusťte tento článek, než se rozčílíte, že o tom vůbec píšeme. Ne každý ale ví, že je rozdíl mezi gainerem a proteinem.

Proteiny mají více bílkovin než sacharidů a procentuální zastoupení bílkoviny vyjadřuje většinou číslice v názvu daného proteinu.Nenechte se ale napálit stovkou na obale, protože 100% protein být nikdy nemůže.
Gainery mají bílkovin méně než sacharidů. Gainery se užívají hlavně po tréninku kvůli rychlému doplnění díky velkému množství sacharidů. Protein je na rozdíl od gaineru vhodné užívat až nejdříve 1 hodinu po tréninku, ten je totiž pro růst svalů.

Co je to kreatin a jak nám může pomoct?

Napsal Silvestr Stálý. Posted in Cvičení

Kreatin je látka, která se vyskytuje v lidském těle a má vliv na svalovou hmotu. Lidské tělo má přirozenou schopnost kreatin tvořit tempem 2 g za den, přičemž tělo průměrného člověka obsahuje asi 120 g kreatinu. Při svalové námaze tělo kreatin spotřebovává, proto má nedostatek kreatinu za následek horší výkony při svalové zátěži.

Revoluční fitness vybavení MAXERRUNNER

Napsal Silvestr Stálý. Posted in Cvičení

fitness vybaveni

H.E.A.T. Program je revoluční fitness aktivita, která je založena na principu nejzákladnějšího lidského pohybu, kterým je přirozená chůze. Její výjimečnost spočívá v unikátním fitness vybavení v podobě mechanického pásu MAXERRUNNER, a také v tom, že je určena naprosto pro všechny bez rozdílu věku či kondice. Tato kondiční chůze na páse je určena pro každého, kdo chce zhubnout, nabrat kondici nebo se jen zkrátka zdravě hýbat.

Pás MAXERRUNNER je ideálním fitness vybavením do každého sportovního zařízení. Jako jediný mechanický pás dovoluje měnit svůj sklon v průběhu aktivity. Díky propracovanému systému několika válečků si může každý uživatel nastavit pás tak, aby naprosto dokonale vyhovoval jeho tělu a pohybu. Patentovaná technologie pásu umožňuje obrovskou variabilitu a věrně kopíruje chůzi v reálném terénu.

Antukový dvorec

Napsal Silvestr Stálý. Posted in Cvičení

Antuka patři mezi typické tenisové povrchy. Existují dva různé druhy antuky. Červená antuka je vyrobena z rozdrcených cihel a zejména střešních tašek, je pomalejší a méně tvrdá než zelená antuka, neboli Har-Tru, „americká“ antuka, s vynikajícími hydroskopickými vlastnostmi. Vlastností antuky je také pórovitost, pružnost a propustnost vody. Jedná se o nejpomalejší sportovní povrchy, na kterém je v tenisu preferována hra ze základní čáry. Významný tenisový turnaj French Open se hraje na antukových kurtech jako jediný z turnajů Grand Slamu. Na antuce se ale kromě tenisu také hraje volejbal a nohejbal. V roce 2012 byla na turnaji v Madridu viděna modrá antuka. Existují dva různé druhy antuky. Červená antuka je vyrobena z rozdrcených cihel a zejména střešních tašek, je pomalejší a méně tvrdá než zelená antuka, neboli Har-Tru, „americká“ antuka, s vynikajícími hydroskopickými vlastnostmi. Vlastností antuky je také pórovitost, pružnost a propustnost vody. Jedná se o nejpomalejší povrch, na kterém je v tenisu preferována hra ze základní čáry. Významný tenisový turnaj French Open se hraje na antukových kurtech jako jediný z turnajů Grand Slamu. Na antuce se ale kromě tenisu také hraje volejbal a nohejbal. V roce 2012 byla na turnaji v Madridu viděna modrá antuka. Oplocení a mantinely pro hřiště.

Kreatin při hubnutí? Ano, jde to!

Napsal Silvestr Stálý. Posted in Cvičení

Pro sportovce je kreatin velmi dobře známým doplňkem stravy. Většina nadšenců si spojí kreatin s objemovkou neboli nabíráním svalů (třeba před soutěží) nebo jen tak. Víte o tom, že pokud si užívání kreatinu dobře naplánujete, tak s ním můžete i vyrýsovat?